Aké sú REPAS podmienky?

Aj vy sa strácate v tom, z čoho pozostávajú repas podmienky a čo všetko je potrebné vybaviť a doložiť, ak chcete absolvovať rekvalifikačný kurz? V tomto článku si vysvetlíme všetky repas podmienky a postup. Ak ste nezamestnaný, máte možnosť absolvovať kurz v oblasti, ktorú si zvolíte sami. Prečo absolvovať rekvalifikačný kurz?

repas podmienky splnanie

Úrad práce tieto rekvalifikačné kurzy prepláca, čo znamená, že ho absolvujete úplne bezplatne. Nemusíte sa preto báť, že od vás bude niekto dodatočne alebo vopred vymáhať akékoľvek financie. Dôležité je uvedomiť si, v akej oblasti si prácu hľadáte a čo vás baví, aby ste výsledok dokázali vhodne zúžitkovať vo svoj prospech. Ako si správne vybrať rekvalifikačný kurz?

Keď už máte jasno v tom, v akej sfére sa chcete zdokonaliť, urobte si prieskum. Prirodzene, väčšie mestá rovná sa širšia ponuka kurzov. V prípade, že nebývate v žiadnom z väčších miest, na cestovanie a stravu môžete využiť denný príspevok, na ktorý má nárok každý absolvent kurzu. Hodnota tohto príspevku je 4,64€/deň a úrad práce vypláca po absolvovaní kurzu.

Repas podmienky alebo jediná dôležitá podmienka

Mnoho ľudí sa pýta, aké sú repas podmienky a čo všetko je potrebné spĺňať na absolvovanie kurzu. Jedinou podmienkou je byť evidovaný na úrade práce. Dĺžka evidencia nie je žiadnym spôsobom ohraničená, čo teda znamená, že ak sa v jeden deň evidujete na ÚP, hneď ďalší deň môžete podať prihlášku na kurz.

repas podmienky papiere

Aké dokumenty potrebujem?

V prvom rade je potrebné vypísať prihlášku,  ktorú si môžete vyžiadať priamo na úrade alebo v konkrétnej vzdelávacej inštitúcii, u ktorej chcete kurz absolvovať. Pri vypĺňaní týchto žiadostí stačí iba občiansky preukaz, žiadne ďalšie doklady či dokumenty nemusíte dokladať.

V našej firme Repas Košice vždy pozývame uchádzača na osobnú konzultáciu, kde si prechádzame všetky potrebné informácie ako obsahovú náplň kurzov, tak aj organizačné info. Táto konzultácia, samozrejme, nie je záväzná. S každým uchádzačom konzultujeme jeho predošlé skúsenosti  a očakávania od kurzu, aby bol výsledok čo najefektívnejší.

Proces odovzdávania prihlášky – repas podmienky

Vypísané prihlášky je potrebné odniesť na úpsvar – oddelenie poradenstva a vzdelávania. Následne začína schvaľovací proces v lehote 14 dní. Pracovníčka uchádzača telefonicky o schválení kurzu informuje a prídete podpísať dohodu o absolvovaní rekvalifikačného kurzu. Týmto máte vyriešené všetky repas podmienky a môžete sa o kurz uchádzať.

Po skončení dostanete certifikát o úspešnom absolvovaní kurzu. Nezabudnite si získané zručnosti uviesť do životopisu či motivačného listu, aby ste tak zvýšili svoje šance pri hľadaní práce. Myslite na to, že CV je prvotná informácia o vás, ktorú zamestnávateľ dostane do ruky. 

Buďte dôkladne pripravení, ak vás zamestnávateľ pozve na pracovný pohovor. Ako sa pripraviť na pohovor?

repas podmienky certifikat
Hľadáte si prácu v oblasti modernej administratívy či marketingu? Ste začínajúci podnikateľ alebo vás baví práca freelancera? Prezrite si našu ponuku kurzov, ktorú realizuje naša firma Repas Košice.