Na úvod Vás uvediem do obrazu, o čom bude tento blog. Bude o REPASE, inak povedané o Rekvalifikačnom kurze. Som evidovaný na úrade práce a mal som možnosť absolvovať rekvalifikačný kurz, ktorý hradil úrad práce, takže mňa to nestálo ani cent.

Rekvalifikačný kurz je perfektná vec, ktorá človeka naučí nové veci, otvorí nové obzory, osoba spozná nových ľudí a pokiaľ chodí na rekvalifikačný kurz pešo ako ja, tak o zdravie sa báť nemusíte. Celý proces rekvalifikačného kurzu sa začal na ÚPSVaR. Počas môjho “pôsobenia” na úrade práce som mal smolu v tom, že väčšina firiem ma vyhľadávala podľa vyštudovanej strednej školy, ktorá v žiadnom prípade nie je obrazom môjho osobnostného fungovania. Strojnícka priemyslovka a vôbec celý priemysel…to nie je môj “šialok kávy”. No nakoniec prišla ponuka na pohovor pre firmu, ktorá konečne nepožadovala znalosti z dopravníkov, výpočtu tlaku a definície Whitworthovho závitu. Človek prejde pohovorom na úrade práce a ak sa bude uchádzač pozdávať (u mňa zabralo asi spomenutie rootnutia Nexusu 5), tak sa posunie do druhého kola výberového konania. V druhom kole si človek prejde krátkym dotazníkom, dá si jednohubku, kávičku so vodou a rozhovorom so školiteľom. Po týchto krokoch sa už len čaká na začiatok kurzu, ktorý ako som už spomínal, je perfektná vec.

Kurz sa nesie v odľahčenej nálade so silnou dávkou nových (pre koho ako) a zaujímavých informácií. Zo začiatku sa koná výuka teórie ohľadom technológií a ak všetci zakričia: ”Môžeme ísť ďalej”, tak sa kurz prevalí do svojej podstatnej fázy, v ktorej si človek musí zapnúť notebook.

Tu sa uchádzač bude musieť predierať zákutiami internetového prehliadača a stránok, o ktorých sa učí na rekvalifikačnom kurze.

Ja som sa osobne naučil napísať znak “€” pomocou klávesovej skratky, ktorú tvorí pravý Alt+E. Ako sa tak človek učí počas rekvalifikačného kurzu, tak zisťuje, že niektoré veci sa dajú robiť oveľa efektívnejšie a neskôr si poviete, že tie isté veci ste robili oveľa dlhšie a nebudete si viac pripadať ako geront. Kurz je ako dielo Adam Šangala, jeho dej je rámcovaný. Ako sa na papier písalo na začiatku kurzu, tak sa bude na papier písať aj na konci kurzu, no na konci kurzu sa píše test, ktorý v mojom prípade usvedčí uchádzača z toho, že z teórie nevie viac, ako pred začiatkom kurzu. Rekvalifikačný kurz sa ukončí odovzdaním certifikátu a spoločnou fotkou, čiže ak nie ste fotogenický typ, máte smolu.

Ak by som mal nejak zhodnotiť moje zručnosti, po absolvovaní rekvalifikačného kurzu viem zefektívniť pracovný proces firmy a získať nových zákazníkov pomocou rôznych kampaní. Na záver by som uviedol len to, že na rekvalifikačnom kurze môžete len získať a odporúčam ho každému, kto sa chce posunúť niekde ďalej.