Ako to s repas kurzom začalo?

Aj Tebe sa odrazu nechce chodiť do práce, kde máš robiť to, čo šéf nariadi, zadefinuje, očakáva? Cítiš, že máš naviac ako len plniť príkazy niekoho a neustále sa prispôsobovať? Stalo sa to aj mne. Dostatok vedomostí, praxe a pocit riešiť veci podľa vlastných predstáv ma nakopol k tomu, že som sa rozhodla podnikať na vlastných nohách. Využila som možnosť Úradu práce a požiadala o príspevok na podnikanie. A odrazu ako blesk z jasného neba ma zasiahla myšlienka (dodnes neviem, odkiaľ prišla), že čo tak pohľadať na internete nejaké školenie, ktoré ma zdokonalí v tvorbe mojej webovej stránky a komunikácii s klientmi na facebooku. Hodila som do Google slovné spojenie rekvalifikačný kurz a čuduj sa svete, vybehla ponuka REPAS kurz zadarmo. No super! Zobrala som do ruky mobil a už to išlo…

Využi kurz a začni podnikať

Prvý krátky telefonát s Jurajom (zaujímavé, ten človek je vždy dobre naladený) ma nasmeroval k téme Začínajúci podnikatelia. Vravím si, perfektné. Priam ušité na mňa. Čo viac by som mala chcieť? Slovo dalo slovo a stretla som sa osobne so Slavom :-). Stretko naozaj úžasné … v priebehu pol hodiny som mu stihla vyrozprávať všetko o tom, čo chcem, čo potrebujem, čo si predstavujem. Keďže som ho JA nepustila vôbec k slovu, pustil mi ON video o tom, čo kurz ponúka a ako pomôže pri mojej túžbe podnikať. Po 10 minútovom videjku som vedela, že je to presne to, čo hľadám.

Čo je vlastne REPAS kurz a ako prebieha?

Celý kurz trval mesiac a konal sa každý pracovný deň. Hodiny teórie sa prelínali so zadaniami. Začali sme funkciami Wordu a Excelu, pričom som nepochybovala o tom, že v problematike som doma, veď s nimi pracujem desiatky rokov. Keď sme však prišli k zložitým funkciám, prišlo vytriezvenie, nakoľko od reality som bola riadne ďaleko. Moje rozčarovanie bolo odľahčené druhou časťou školenia na tému zamestnávateľ, zamestnanec, životopis, tímová práca. Bavili ma úlohy, na ktorých sme pracovali v skupinách a víťazstvá sme si užívali v rámci sladkej odmeny. Tretia oblasť kurzu Začínajúci podnikatelia zahŕňala teóriu aj prax s kolaboračnými nástrojmi, online a offline aplikácie, písanie blogov, zadávanie a vyhodnocovanie vlastnej reklamy na facebooku. Už viem vytvárať dotazníky, používať SEO aj PPC. Zistila som, že nepotrebujem USB kľúč, ktorý môžem niekde zabudnúť alebo stratiť, pretože všetky informácie je možné bezpečne a bezplatne uložiť do mega úložiska cloudov.

 

 

Dnes už viem ako získavať nových klientov a ako využívať biznis aplikácie.

Konečne sa mi otvoril obzor nepoznaného. Takže môžem aplikovať získané informácie do praxe a sebavedomejšie podnikať!

Prečo podnikať práve s REPAS kurz zadarmo?

Prvá úžasná výhoda je tá, že kurz som nemusela platiť z vlastného vrecka, využila som príležitosť a uhradil mi ho Úrad práce v rámci rekvalifikácie. Druhý dôvod, štyria školitelia boli ľudia z praxe a s dlhoročnými skúsenosťami. A na záver: už viem, čo je potrebné v súčasnom podnikateľskom svete reklamy a zviditeľnenia mojej firmy urobiť, nezanedbať, preferovať. Nie je to o tom, že niekde nejako uverejním svoju reklamu, ale musím to urobiť SPRÁVNE.

A v tom mi jednoznačne pomohol REPAS kurz zadarmo. Vidíš, nebol to zbytočne premrhaný čas. Aj ty hľadáš tím odborníkov, ktorý ti pomôže? Tak týchto ti vrelo odporúčam, lebo sú to ľudia na správnom mieste. Neváhaj, rieš obratom.

Ena